A A

Hrubieszów przedszkolak@poczta.onet.pl 84 696 31 29


O NAS

Przedszkole Miejskie Nr 1, w Hrubieszowie, mieści się w dwóch budynkach przy ulicy Piłsudskiego 59 i Gródeckiej 48. Placówki czynne są od 6:30 do 16:00.

Do przedszkola przyjmowane są dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Tak nazywają się grupy w naszym przedszkolu:

Krasnoludki

Misie

Kosmici

Piraci

Skrzaty

Czarodzieje

Nauczycielki prowadzą grupę od trzylatków do sześciolatków.

Jesteśmy przedszkolem twórczym, naszym patronem jest "Mały Książę". Przesłania zawarte w książce francuskiego autora Antoine de Saint - Exupery postanowiłyśmy wykorzystać przy okazji kształtowania u dzieci otwartości na świat i ludzi, ich problemy i sposoby radzenia sobie z nimi. Lektura zmusza do przemyśleń, ukazuje myśl moralną, opisuje jedną z najważniejszych wartości w naszym życiu - przyjaźń.

Budowanie systemu wartości jest jednym z podstawowych zadań wychowania przedszkolnego określonym w podstawie programowej. Wczesne dzieciństwo to wiek szczególny. Każde małe dziecko posiada ogromny potencjał rozwojowy, który w procesie wychowania należy mądrze wykorzystać.

Wspomagamy wychowanków w rozwijaniu możliwości twórczych, wyzwalaniu ich uczuć i samorealizacji. Chcemy, aby dzieci były gotowe do rozwiązywania własnych problemów i potrafiły wyrazić siebie, swoje pomysły i poglądy przy użyciu własnej spontaniczności i wyobraźni.

1 %
POMÓŻ ZBUDOWAĆ BEZPIECZNY PLAC ZABAW DLA DZIECI Z MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 1 IM."MAŁEGO KSIĘCIA" W HRUBIESZOWIE. PRZEKAŻ 1% SWOJEGO PODATKU NA KONTO Stowarzyszenia "Bezpieczny Powiat Hrubieszowski", numer KRS: 0000045770 z dopiskiem "Wpłata dla Małego Księcia".